۰۹۱۲۲۴۴۸۱۲۹ اتوبان ستاری خیابان خلیل آبادی یا باغ فیض خیابان هجرت شقایق سیزده

نکات مهم در ایمنی ساختمان

 

 

نکات مهم در ایمنی ساختمان

امروزه با توجه به رشد سریع جمعیت و افزایش چشمگیر ساخت و ساز، ساختمان ها علاوه بر مدت زمان کوتاهی که باید ساخته شوند، لازم به ذکر است موارد ایمنی و پیش بینی خطرات احتمالی نیز رعایت شود. منظور از ایمنی فراهم کردن امکانات و تسهیلاتی است که علاوه بر حفظ امنیت و رعایت نکات بهداشتی، بستری امن برای ساخت و ساز ایجاد شود. در این بخش به نکات ایمنی در ساختمان سازی می پردازیم. بنابراین توجه به موارد زیر بسیار مهم و ضروری می باشد.

۱٫ طرح کارگاه و محیط کار
طرح، پیاده سازی و اجرا از مهم ترین نکاتی است که باید رعایت شود چرا که به عنوان پایه و بخش اصلی در ساخت و ساز می باشد. محیط کار و حفظ شرایط ایمنی از مهم ترین اصول در ساخت و ساز است که باید آن را جدی گرفت و همچنین به صورت صحیح آن را پیاده سازی کرد.

۲٫ماشین آلات و ابزار ها
استفاده از ابزار ها با حفظ نکات ایمنی یکی دیگر از مواردی است که باید رعایت شود. شاید ابزارهای استاندارد و مناسب از قیمت بالاتری برخوردار باشند اما در زمان و از همه مهم تر ایمنی افراد بسیار موثر خواهد بود.

۳٫وسایل بالابرنده
وسایل بالابرنده باید طوری ساخته شوند که نه تنها حفظ جان افراد را تضمین کند بلکه برای افرادی که در حاشیه های آن فعالیت می کنند نیز خطری نداشته باشد در نهایت حفظ اصول ایمنی در این مورد یک امری ضروری است.

۴٫وسایل برقی
در تمامی فرایند ها و کارهایی که انجام می شود، لازم است که به این دو مورد اشاره شود اول اینکه از وسایل برقی استاندارد استفاده شود. دوم، استفاده صحیح از وسایل برقی بوده که بسیار مهم می باشد. همچنین قبل از استفاده از این ابزار ها، آموزش های لازم نیزضروری است.

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

momenco