۰۹۱۲۲۴۴۸۱۲۹ اتوبان ستاری خیابان خلیل آبادی یا باغ فیض خیابان هجرت شقایق سیزده

آشنایی با انواع سقف کاذب

 

 

آشنایی با انواع سقف کاذب

۱٫سقف کاذب با رابیتس
این سقف از مهم ترین و پراستفاد ترین سقف هایی هست که در معماری از آن استفاده می شود. رابیتس در واقع یک ورق فولادی مشبک است که با مفتول یا سیم به شبکه فرعی متصل می شود. از مهم ترین ویژگی های این سقف باید به این نکته اشاره کرد که بیشتر ملات ها به آن می چسبند و ترک بر نمی دارند.
همچنین رابیتس در دو مدل برجسته و مسطح ساخته می شود که نوع مسطح در درهانه کوچک و نوع برجسته در دهانه های بزرگتر نیز استفاده می شود.

۲٫سقف کاذب آکوستیک
این مدل سقف نوعی ایزولاسیون صوتی است که با انواع مصالح مانند پلاک های گچی، پارچه های چین دار، پلاک های چوبی یا حتی ورقه های مقوایی ساخته می شود. از این سقف برای مکان هایی مانند سالن های سخنرانی ، سینما و … نیز استفاده می شود و از کاربردهای آن می توان به جلوگیری از انعکاس صوت اشاره کرد.

۳٫سقف کاذب آلومینیومی
همان طور که از اسم این سقف مشخص است پوشش این مدل از جنس آلومینیوم بوده که پشت آن را معمولا با پشم شیشه پر می کنند.

۴٫سقف کاذب چوبی
شبکه اصلی این نوع از فولاد یا چهار تراش است که شبکه فرعی آن از چوب تشکیل می شود که برای لمبه های چوبی از جنس چوب روسی یا مشابه آن استفاده می شود.

۵٫سقف کاذب با قطعات پیش ساخته گچی
بخش اصلی در این نوع سقف معمولا از جنس آلومینیوم است که در داخل آن قطعات گچی قرار می گیرد که این قطعات را روی شبکه های چوبی می توان پیچ یا میخ کرد. از مهمترین مزایای این سقف باید به سبک بودن، نصب سریع و آسان، امکان ایجاد طرح های متنوع، مقاومت در برابر آتش سوزی، امکان تعویض قطعات، مقاوم در برابر ضربه، ثبات رنگ، و جلوگیری از عبور صدا، تهویه مناسب و همچنین سازگاری با محیط زیست اشاره کرد.

۶٫سقف کاذب ترکیبی
سقف های ترکیبی معمولا در کنار هم و در یک طراحی هندسی منظم یا نامنظم شکل می گیرند. بنابراین طراحی هماهنگ با سازه های سقف کاذب لازم می باشد. در این مدل استفاده از نور پردازی و تم های مختلف نوری و رنگی نقش به سزایی در زیبایی آن به وجود خواهد آورد. باید در نظر داشت که این مدل سقف در فضای های وسیع استفاده می شود چرا که جلوهای بصری آن بسیار زیبا تر خواهد بود.

۷٫سقف کاذب گریلیوم
این مدل سقف جز سقف های دکوراتیو می باشد. سقف گریلیوم با استفاده از ورق های آلومینیومی و آهن یا ورق های آلیاژی تولید و ساخته می شود. به گریلیوم، سقف باز هم گفته می شود. سقف گریلیوم معمولا به صورت منفرد یا ترکیبی با سقف های دیگر پیاده سازی و اجرا می شود.

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

momenco