۰۹۱۲۲۴۴۸۱۲۹ اتوبان ستاری خیابان خلیل آبادی یا باغ فیض خیابان هجرت شقایق سیزده

آشنایی با انواع ساختمان سازی

 

 

 

آشنایی با انواع ساختمان سازی

 

۱٫ ساختمان های بتنی
بدنه این ساختمان ها از بتن آرمه، سیمان، شن، ماسه، و فولاد تشکیل شده است. همچنین سقف ها از دال بتنی پوشیده می شوند، که از تیرچه و بلوک و سایر سقف های از پیش ساخته شده، مورد استفاده قرار می گیرند. همین طور برای دیوار های جدا کننده از انواع آجر ها یا تیغه های گچی و چوبی استفاده می گردد.

۲٫ ساختمان های فلزی
در این مدل از ساختمان ها برای ایجاد و پیاده سازی ستون ها و پل ها از پروفیل های فولادی استفاده می گردد اما در ایران معمولا این ستون ها از تیر آهن ساخته می شوند. هم چنین سقف این ساختمان ها به طور معمول از تیر آهن و طاق ضربی یا انواع دیگر سقف ها مانند تیرچه بلوک می باشد.
دیوار های جداکننده این نوع ساختمان نیز از انواع آجر، قطعات گچی، چوبی یا سفال های تیغه ای می باشد.

از نکاتی که در ساختمان سازی باید رعایت شود باید به این موضوع اشاره کرد که برای سقف ها و دیوار ها از مصالح سبک استفاده شود. گروه معماری مومن سعی بر این داشته که این اصل را رعایت کند و با کیفیت بهتر مصالح، ایمنی ساخت و ساز را بالاتر ببرد.

۳٫ساختمان های آجری
معمولا در ساختمان های کمتر از چهار طبقه از این نوع ساختمان استفاده می شود. و همان طور که می دانید اسکلت اصلی سازه هم از جنس آجر بوده که البته برای ساختن سقف ها از پروفیل های فولادی و آجر به صورت طاق ضربی یا سقف تیرچه بلوک استفاده می شود.

۴٫ساختمان های خشتی و گلی
در گذشته شکل اصلی ساختمان های مثل سازه های امروزی مدرن نبوده و مردم بر اساس نیاز هایی که داشتند و با توجه به شرایط اقلیمی، برای ساختمان سازی از خشت خام و گل استفاده می کردند که این سازه ها معمولا یک طبقه بوده اند . با توجه به اینکه در این زمان ساختمان سازی دوران اولیه را طی کرده است بنابراین نباید انتظار سازه ها مقاوم و ایمن را در این ساختمان ها داشت. با این حال برخی از ساختمان ها و بناهای تاریخی همچنان مقاومت خود را حفظ کرده اند و پا برجا هستند.

در پایان باید به این موضوع اشاره داشت که گروه معماری مومن با توجه به نیاز مشتریان عزیز و بررسی زیر ساخت ها و همچنین شرایط مختلف ساختمان سازی، همیشه بر حفظ کیفیت در سازه ها تاکید داشته و در همین راستا ماموریت های خود را تعریف کرده است.

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

momenco